Drukarz Winter Cup - marzec 2014

5. SF Wilanów

6. AON Rembertów

Podsumowanie:

W pierwszej edycji turnieju Drukarz Winter Cup uczestniczyło 6 drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Rozgrywki trwały 4 tygodnie na boisku pod balonem przy ul. Zbaraskiej. Turniej zaczęliśmy na początku marca, gdy jeszcze wszystkie nasze treningi odbywały się na hali. Od grudnia do końca lutego nie mieliśmy styczności z grą na jakiejkolwiek trawiastej murawie. Można było mieć obawy przed pierwszymi spotkaniami, jednak w dwóch pierwszych meczach trafiliśmy na słabiej dysponowanych rywali i dwukrotnie gładko wygraliśmy, mimo że gra pozostawiała wiele do życzenia. Przystosowanie się do nowych warunków nie tylko nam zajęło trochę czasu. Po meczu z AONem Rembertów przeszliśmy na treningi na dworze. Boisko, na którym przyszło nam trenować, nie sprzyjało grze w piłkę, a nieustannie podskakująca piłka spowalniała każde ćwiczenie. W takich warunkach przygotowywaliśmy się do kolejnych spotkań. Kolejny mecz rozegraliśmy z SF Wilanów - drużyną złożoną z chłopców urodzonych w 2003 i 2004 roku. Mimo młodszego wieku i wyraźnie słabszych warunków fizycznych, zawodnicy rywala nie odstawali wiele pod względem technicznym. Po emocjach, które tak naprawdę sami sobie zgotowaliśmy, udało się wyjść na prowadzenie w końcówce spotkania i wywalczyć zasłużone zwycięstwo. 3 bramki straciliśmy po fatalnych błędach w defensywie, których musimy zacząć unikać, aby trud włożony w ofensywę nie szedł na marne. Tym razem strzeliliśmy jedną bramkę więcej i zdobyliśmy kolejne 3 pkt. W ostatni weekend rozegraliśmy 2 spotkania z teoretycznie najsilniejszymi zespołami - KS Drukarz i Białe Orły. Z pierwszym z tych rywali rozegraliśmy chyba najlepszy mecz w turnieju. Widać już było pierwsze efekty treningów na dużym boisku, wiele akcji było przeprowadzonych w szybkim tempie, a kibice obejrzeli kilka ciekawych zagrań. Odnieśliśmy kolejne zasłużone zwycięstwo i po czterech meczach z kompletem punktów prowadziliśmy w tabeli. Do wygrania całych rozgrywek brakowało nam jedynie punktu w starciu z Białymi Orłami. Ten mecz wyjątkowo graliśmy dzień po spotkaniu z KS Drukarzem. Na spotkanie wyszliśmy pewni siebie wiedząc, że jest to rywal w naszym zasięgu. Tak jak podejrzewaliśmy przeciwnicy próbowali rozgrywać piłkę od tylnych formacji, jednak w momencie gdy przechodzili do ofensywy ich akcje były "kasowane" przez dobrze dysponowanych obrońców z Targówka. Również w ataku nasi zawodnicy pokazali futbol na wysokim poziomie i po kilku sytuacjach podbramkowych dwukrotnie udało się umieścić piłkę w bramce. Wynik do przerwy to 2:0 i można było z nadzieją patrzeć na drugą część spotkania. Niestety w tym momencie dała o sobie znać szersza i bardziej wyrównana ławka rezerwowych Białych Orłów. W momencie gdy my opadliśmy z sił, do ataku rzucili się przeciwnicy. Po chwili rywale doprowadzili do remisu i uskrzydleni odrobieniem strat napierali na nas z chęcią zdobycia kolejnej bramki. Gdy wydawało się, że nasza drużyna jest w poważnych tarapatach pokazaliśmy charakter i po szybkiej kontrze wyszliśmy na prowadzenie. Do końca meczu zostało niewiele czasu i wyczerpani skupiliśmy się tylko na koncentracji w obronie, by utrzymać korzystny rezultat. Sztuka ta udała się aż do doliczonego czasu gry, gdy dosyć przypadkowo zawodnik Białych Orłów wpakował piłkę do naszej siatki. Wielka radość z upragnionego gola, po chwili została zmącona, gdy sędzia odgwizdał ostatni gwizdek w meczu. 3:3 to wynik, który gwarantował Nam zwycięstwo i radość wybuchła po naszej stronie. W ostatnim meczu chłopcy pokazali dużą wole walki i mimo braku sił nie odpuszczali żadnej piłki. Ten mecz wygraliśmy ambicją i zaangażowaniem. Wielkie brawa dla chłopców za ten i pozostałe 4 mecze, w których nie dali się pokonać. Dobra robota!