Targówek Cup - 16.02.2014

Varsovia 4:1 Marcovia Marki

Start Łódź 3:0 Marcovia Marki

Podsumowanie:

Pierwszy swoje poczynania zaczął GKP Targówek I. Już w inauguracyjnym meczu trafiliśmy na faworyta turnieju - drużynę Varsovii, złożoną z zawodników trenujących na co dzień w pierwszym zespole (my w lidze rywalizujemy z drugim). Zgodnie z przewidywaniami musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, który górował nam nami przede wszystkim umiejętnościami piłkarskimi. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z Serce Falenica - drużyną złożoną z wielu młodszych zawodników. Zazwyczaj dobrze radzimy sobie z zespołami nad którymi posiadamy przewagę fizyczną, tak było również tym razem i z boiska schodziliśmy zwycięscy. Ostatni mecz w grupie ze Startem Łódź II, decydował o tym kto zajmie drugie miejsce w tej fazie rozgrywek. Mimo naszej wyraźnej przewagi przez większość spotkania, nie udało się ani razu wpakować piłki do siatki. Rywale specjalizowali się w kontratakach i na minutę przed końcem po wielkim zamieszaniu w polu karnym, napastnik Startu zdobył zwycięskiego gola. Do końca spotkania zostało bardzo mało czasu i nie udało nam się odrobić strat. Po wszystkich meczach grupowych zajęliśmy dopiero 3. miejsce w grupie, jednak system zawodów nie eliminował nas jeszcze z walki o złoto. Trafiliśmy do Finału C, w którym pokonaliśmy Sarmatę Warszawa 2:0 oraz ponownie Serce Falenica, tym razem 3:0. Pierwszym meczem w Finale B był rewanż z zespołem Startu Łódź II. Mecz wyglądał podobnie jak pierwsze spotkanie obu drużyn. Mimo, że skuteczność nadal nie dopisywała to udało się odnieść jednobramkowe zwycięstwo, które stawiało nas w dobrej sytuacji przed meczem decydującym o awansie. Spotkanie z Marcovią było czwartym naszym pojedynkiem w krótkim odstępie czasu. Niestety słabą dyspozycją w początkowej fazie turnieju, usytuowaliśmy się w takiej pozycji, że aby móc walczyć o pierwsze miejsce, musieliśmy pokonywać każdych kolejnych rywali. Do meczu z Marcovią plan ten realizowaliśmy wzorowo. Niestety był to moment, w którym przydarzyło się nam potknięcie i tym samym zakończyliśmy udział w turnieju. W spotkaniu, które obfitowało w mnóstwo bramek i tyle samo emocji, do zwycięstwa zabrakło nam jednej bramki. Drużynę Marcovii dobrze znamy przede wszystkim z jej waleczności i zaciętości. Nam zabrakło nieco sił i zaangażowania, aby móc myśleć o korzystnym wyniku. W efekcie skończyliśmy niedzielne zawody na 4. miejscu. Apetyty po ostatnich turniejach trochę wzrosły, zarówno wśród chłopców jak i rodziców. Nasi zawodnicy mają to do siebie, że czasem przydaje im się zejść na ziemię po kilku lepszych występach. Rodzicom natomiast zalecam zachowanie chłodnej głowy, bo wydaje mi się, że oczekiwania względem chłopców wzrosły niewspółmiernie do ich możliwości... Cierpliwości. W turnieju okazaliśmy się gorsi od Varsovii, która była zdecydowanie najlepszą drużyną, z jaką graliśmy podczas zimowych turniejów. Drugie miejsce zajął Start Łódź - również silny zespół z bardzo wyrównaną kadrą. Trzecia uplasowała się Marcovia - drużyna o podobnym potencjale do naszego. To mecze z tymi zespołami były dla nas najtrudniejsze. Problemy z szybkim opanowaniem piłki, mało gry zespołowej, złe decyzje w sytuacjach boiskowych - te rzeczy często nie widoczne na tle słabszego rywala, gdy stajemy naprzeciw kogoś lepszego, okazują się decydujące. Mamy jeszcze nad czym pracować.

Było o pierwszym zespole, na kilka słów zasłużył również GKP Targówek II. Mimo, że zajęliśmy ostatnie miejsce w turnieju, nie uważam by był to słaby występ drużyny. Nie wynik tego dnia był najważniejszy a gra, która momentami wyglądała przyzwoicie. W grze GKP Targówek II widać było dużą chęć do gry zespołowej, z czego zrodziło się kilka ciekawych akcji. Niestety kończyły się ona prędzej lub później po jakimś niedokładnym zagraniu, przez co nie udało się skutecznie wykończyć żadnej sytuacji. Mimo to chłopcy się nie zrażali i niemal za każdym razem starali się konstruować akcje podaniami po ziemi. Nie zawsze to wychodziło i nie zacznie wychodzić od razu. Trzeba cierpliwie pracować, a regularne postępy w końcu przełożą się na wymierne efekty w postaci lepszych wyników. Chłopców z GKP Targówek II należy oceniać ze względu na grę i pod tym względem każdy z nich zasłużył na małą pochwałę.