Delta Cup - 11.01.2014

Agape Białołęka 0:0 GKP Targówek

Inter Warszawa 0:3 GKP Targówek (Ciepły, Roman, Buko)

GKP Targówek 2:1 Delta Warszawa (Buda, Szcześniak)

KS Ursynów 0:1 GKP Targówek (Szcześniak)

GKP Targówek 0:4 Partyzant Leszno (Szcześniak x2, Buda, Wróbel)

Klasyfikacja Gr. B

1. GKP Targówek 13 pkt

2. KS Ursynów 12 pkt

3. Agape Białołęka 10 pkt

4. Delta I Warszawa 6 pkt

5. Partyzant Leszno 3 pkt

6. Inter Warszawa 0 pkt

Półfinał

UKS 141 1:1 k. 1:3 GKP Targówek (Buko)

Finał

GKP Targówek 0:0 k. 1:0 KS Ursynów

Komentarz:

Bilans naszych występów to 4 zwycięstwa i 3 remisy. Jak widać żadnej drużynie nie udało się z nami wygrać, a tylko dwie (KS Ursynów, UKS 141 Warszawa) pokonały rozgrywającego świetne zawody Janka Hućko. Dobre rozgrywanie piłki, przytomna gra na przedpolu, kilka zwinnych interwencji i popis w konkursach rzutów karnych moim zdaniem rozstrzygały kwestię wyboru najlepszego bramkarza turnieju. Niestety organizatorzy byli innego zdania, co nazwałbym małym nieporozumieniem. Janek wspólnie z grającymi na zmianę Adim i Pawciem, doskonale bronili dostępu do bramki. Wiele akcji przeciwników kończyło się na odbiorach naszych obrońców, po czym momentalnie ruszaliśmy ze swoją akcją po dobrym wyprowadzeniu przez nich piłki. W przodzie brylował Patryk Szcześniewski, który wyróżniał się szybkimi rajdami z piłką, w których z łatwością mijał kolejnych przeciwników, a wszystko to zazwyczaj kończył piekielnie mocnym strzałem. Kilka takich bomb wpadło do bramki obok bezradnych bramkarzy, część była niecelnych. Czasem warto odjąć nieco siły, by dodać więcej precyzji. Jednak 4 bramki w zupełności go bronią i nikt z obecnych na sali kibiców nie zdziwiłby się gdyby Patryk odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju... Organizatorzy byli jednak innego zdania. Oprócz Szcześniaka dużo zagrożenia pod bramką przeciwnika siali Buko i Buda. Pierwszy z nich wyróżniał się tzw. "zastawką", grą ciałem oraz przeglądem pola. Kilka razy mając piłce przy nodze, dostrzegał lepiej ustawionych partnerów i słał do nich piłki otwierające drogę do bramki. Piotrek natomiast często pokazywał swoje nietuzinkowe umiejętności techniczne. Ciepłe słowo należy się również naszym zmiennikom. Żaden z rezerwowych nie osłabiał znacząco zespołu po wejściu na plac gry. Zazwyczaj pierwszy na boisku meldował się Adam Bujwicki, który ustawiany był na szpicy. Bardzo aktywna gra, dużo ruchu i szukania miejsca na boisku to to czego od Was oczekuje. Do Adama pod tym względem nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Niemal za każdym razem gdy koledzy z zespołu mają piłkę, mogą mieć pewność, że Adam wystawi się do rozegrania. Zawodnikami, którzy zmieniali naszych skrzydłowych byli Maks Wróblewski, Kacper Romańczuk oraz Łukasz Pronobis. Pierwszy jak zawsze pokazywał twardą grę w odbiorze, a i zagrania ofensywne wychodzą mu coraz lepiej, o czym świadczy np. zdobyta bramka. Roman i Łuki prezentowali się bardzo podobnie. Obaj posiadają szybkość, która przydaje się bocznym pomocnikom. Kilka rajdów było zakończonych mocnymi strzałami, niestety tym razem nie udało się pokonać bramkarza. Zaletą wspomnianej dwójki są również częste próby rozgrywania piłką. Niemal zawsze po zagraniu do partnera kontynuowali swój udział w akcji. Oceny indywidualne mamy za sobą, jako zespół zrealizowaliśmy wszystkie założenia jakie zostały nakreślone przed turniejem. Nie będę tutaj o tym pisał - chłopcy wiedzą czego od nich wymagam. Od kiedy prowadzę ten zespół pracujemy nad wypracowaniem naszego stylu gry - na tym turnieju go pokazaliśmy. Nie od początku nam wszystko wychodziło, jednak cierpliwość się opłaciła i dziś mogliśmy zebrać owoc tej pracy. Wielkie gratulacje dla chłopaków! Niech to zwycięstwo będzie bodźcem do dalszej pracy, a na pewno taki rezultat nie raz uda nam się powtórzyć.